| AllyTudy17 a întrebat:

La ce profil ma sfatuiti sa dau?

1. matematica informatica
2. turism
3. finante si contabilitate
4. economic

Răspuns Câştigător
| bloodyhell a răspuns:

Ar trebui sa dai la profilul la care stii tu ca ai sa te descurci.

| AllyTudy17 explică (pentru bloodyhell):

Pai eu ma descurc la toate imi plac toate, dar nu stiu ce sa aleg straight face

6 răspunsuri:
| heroforyou a răspuns:

2 sau 3. mi se par interesante...

| ramonika125 a răspuns:

Eu sunt la matematica informatica si nu este asa de greu pe cat se spune, matematica e mai nasoala dar o sa te descurci:*

| AllyTudy17 explică (pentru ramonika125):

Eu acolo as vrea sa ma dcu dar imi este frica la bac I don't want to see

| tp a răspuns:

Majoritatea sunt interesante, dar si foarte diferite in acelasi timp, gandeste-te foarte bine este decizia ta. Imagineaza-te peste 10 ani ce te vezi ce ti-ar placea mai mult sa faci, iar primul lucru care iti vine in minte acela e domeniu in care ar trebui sa te specializezi.
Uite cu mate info o sa gasesti destul de usor serviciu se cauta destul de mult, daca esti si bun la calculatoare.
turism daca iti place sa calatoresti, poti sa lucrezi intr-o agentie de turism unde poti face diferite trasee pentru clientii, este destul de interesant.
economic, finante, contabilitate sunt cam acelasi domeniu, daca vrei sa lucrezi intr-o banca sau sa tii situatia financiara la o firma.
Dar alege ce iti place mai mult!

| AllyTudy17 explică (pentru tp):

Mie imi place mai mult sa umblu pe calculator, din clasele mici mi-a placut matematica, dar imi place sa lucrez si la banca happy