| Alison95 a întrebat:

La hotel trebuie sa faci rezervare din timp? adica daca ajungi in alta tara si te duci la hotel nu te lasa fara rezervare facuta dinainte? happy

4 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Eu cand am plecat intr-o statiune am facut rezervare dinainte.Depinde si de hotel.Dar intr-o tara straina nu cred ca te primeste fara rezervare.

Booking.com este un site foarte bun pentru rezervari.În privinţa plăţii - aceasta se face la faţa locului, cu foarte rare ocazii, foarte clar specificate pe parcursul procesului de rezervare. E bine să ai confirmarea că poţi plăti cu cardul înainte să pleci acolo; unii (deşi se laudă cu plată cu card!) NU acceptă carduri, ci doar ca$h, deci e bine să fii pregătit. După efectuarea rezervării, booking.com îţi trimite un mesaj cu toate detaliile acesteia, inclusiv adresa şi numere de telefon + adrese de e-mail ale unităţii de cazare alese.Iti urez calatorie placuta daca reusesti sa rezolvi problema cazarii!happy

| MitroKta a răspuns:

Doar daca vrei sa dai petreceri cu mese festive si altele de genu'- atunci cand te duci cu mai multi. Sau daca vrei sa prinzi loc in sezonul in care apar cei mai multi clienti- de ex vara la mare sau iarna la munte. Sau pur si simplu pentru ca vrei sa fii sigur ca prinzi loc, sau nu vrei sa iti bati capul cand ajungi acolo.

| DeeaLoveAngels a răspuns:

Depinde de politica si/sau regulamentul hotelului si daca au camere disponibile.

| TheStory a răspuns:

Doar daca vrei sa dai petreceri cu mese festive si altele de genu'- atunci cand te duci cu mai multi.