| Kemy19 a întrebat:

La postliceala Carol Davila se intra si fara bac?

3 răspunsuri:
| milkandahoney a răspuns:

Da, se intra fara bac. Pana acum vreo 2 ani era obligatoriu sa iei bacul pana la terminarea anilor de studiu dar acum poti sa termini postliceala si fara bac. Ti se va acorda o diploma de specialitate cu care iti vei putea gasi un loc de munca. Succes!

| Kemy19 explică (pentru milkandahoney):

Eu stiu ca in aia 3 ani de postliceala trebuie sa iei bacul ca sa primesti diploma de specialitate ca altfel ai facut degeaba 3 ani.

| milkandahoney a răspuns (pentru Kemy19):

Asa stiam si eu dar acum nu mai e valabil, cel putin in zona in care locuiesc. Sora mea s-a interesat si i s-a spus lucrul acesta. Totusi, pentru exactitatea informatiei poti intreba la secretariatul postlicealei.