| Radandam a întrebat:

Merita sa lucrezi ca agent de penitenciar in 2020? ma refer la salariu + riscul, exista risc mare? Păreri?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu daca te zgarii intr-o sarma sau ai cu cucui plangi sase luni pe TPU. Chiar crezi ca o sa faci fata infractorilor in penitenciar?

| PsyhoChild a răspuns:

Salariu- in jur de 3500 ca debutant
Risc? Depinde unde te repartizeaza. Daca te baga in Craiova sau Bucuresti evita cat mai mult sa-ti spui numele in fata detinutilor sau informatii personale in general. Depinde si cat de al dracu vrei sa fii.
Daca merita? Da, imediat cum termini scoala deja ai loc de munca asigurat

| Radandam explică (pentru PsyhoChild):

De ce sa eviți sa dai date personale? Poate face rău familiei? Dar poți fi atacat de ei? Pai în Bucuresti as fi vrut sa fiu repartizat

| PsyhoChild a răspuns (pentru Radandam):

Evita Bucurestiul cat de mult poti. Acolo sunt foarte multi namaci ca sa le spun asa. E si mai rau cand vei cauta chirie, chiria e extrem de scumpa, incepe de la 1300 cu minimul necesar si poti ajunge la 2500/luna. Nici nu stii daca vei avea apa calda sau gaze, dupa cate vad multi bucuresteni se plang ca nu au asa ceva in ziua de azi. Sa nu uitam ca exista si ferentari.
Dupa cum am spus, puscariasii nu o sa te astepte dupa usa sa-ti dea cu cutitu in cap, asta depinde de tine daca vrei sa fii foarte rau.