| Martsje a întrebat:

Nu stiti, in Italia(pe campuri) cresc sanzaienele? Pentru ca la farmacie nu am gasit ceai de sanzaiene si cum in Romania nu pot ajunge ca sa strang, as vrea sa stiu daca gasesc aici.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Sanziana galbena ( cu denumirea stiintifica de Galium verum :http://en.wikipedia.org/wiki/Galium_verum) creste in tot spatiul european ( in fanete, pe coastele insorite si pe culmile calcaroase).

| AlexutzaAlexaAle a răspuns:

Din cate stiu nu cresc, poate gresesc dar asa stiu... Sper sa te ajute