| stuffhappens a întrebat:

Pot sa fac Judo daca nu's solid/gras?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza. Nu inveti doar tehnici, o sa faci si antrenament de forta. Aasa ca, du-te cu incredere la antrenament.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bineinteles ca poti, la judo sunt mai multe categorii de greutate. Poate te-ai gandit la sumo, aici trebuie sa fii foarte solid si luptatorii sunt si grasi. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți face dacă ești apt medical!
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Sall. Dimpotriva. Face parte din Artele Martiale. Tot ce trebuie este sa ai ambitie, sa vrei sa practici. Restul vine automat. Asa se spune: Multi se inscriu, putin sunt chemati. Mediteaza Pa

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Da e pe categorii si la judo nu conteaza cat de solid esti, conteaza si ce ai in caphappy

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Nu... Dar daca chiar vrei poti sa tii o dietalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
eu asa cred. oricum judo o sa te dezvlolte...

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Da poti nu conteaza cat de gras esti conteaza sa fii elastic si puternic in maini funda?

| alexpr2000 a răspuns:

Da

| Iullyka_7527 a răspuns:

Da pentru ca sunt categori de greutate/inaltime etc:d...

| Keriam a răspuns:

Absolut da, eu sincer nu vad impedimentul in intrebarea ta.Nu toti oamenii sunt sau trebuie sa fie solizi/grasi. Sportul face bine, asa ca mergi la antrenament cat mai curand.Bafta!