| TeodoraTIL a întrebat:

happy am un iphone 5 si pana acum am schimbat trei incarcatoare ( de aproximativ 8 luni il am, incarcatorul original a tinut cel mai mult in jur de 5 luni) deoarece nu mai faceau contact si nu se incarca straight face momentan ultimul merge,dar cand il bag la incarcat se aude sunetul respectiv, apare ca se incarca e totul ok si dupa 5-10 sec imi apare "o alerta" : "Acest cablu sau accesoriu nu este certificat si poate sa nu functioneze fiabil cu acest iphone",in ciuda faptului, repet, ca merge laughing asa imi aparea la celelalte cand se stricau...Ce sa mai cred?

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Probabil ai avut ghinion cu incarcatorul original. De restul nu am ce sa zic am avut si eu aceeasi problema la un iphone 5 cu cablurile fake. Ia-ti macar un cablu de date original si incarca la laptop costa 90 de lei sau 180 tot incarcatorul.

| TeodoraTIL explică (pentru valentino52):

Multumesc mi-am cumparat deja original :*

5 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Cand incarcatorul nu mai furnizeaza voltajul si amperajul necesar pentru incarcarea bateriei, primesti eroarea respectiva. Ca sa eviti pe viitor asta, nu-l mai uita in priza cu zilele cand nu incarci la el

| TeodoraTIL explică (pentru pbsolver):

Multumesc,dar asta e si faza ca incarca momentan, dar tot apare aia :d

| pbsolver a răspuns (pentru TeodoraTIL):

Am citit pe net ca ultimul update de IOS nu permite folosirea accesoriilor neoriginale... ai facut cumva update la ios 7?

| TeodoraTIL explică (pentru pbsolver):

Da, deci de la asta este straight face multumesc frumos!