| RaresLow a întrebat:

Salut, am o problema cu un virus! Deci am Eset Smart Security 4 (ANTI-VIRUS)si imi detecteaza un virus in Ctime outest-svchost si nu il pot sterge ce este de facut? Si i-am dat si scan la fisierul respecvtiv si degeaba nu poate sa il sterga.
Cine ma poate face sa scap de virus FUNDA!

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Svchost este un fisier de system care se afla in Windows\System 32, daca apare si in alta parte posibil sa fie virus merge inchis procesul lui si sters, foloseste unlocker1. 8. 8 (e free) si se poate sterge

| AstaMicu a răspuns:

Http://tracker.xplor.ro/signup.php

Intra fa-ti cont si descarca Nod 32!
Dezinstaleaza precedentul si instaleazal din nou!
SI introdu asta:
Username:EAV-39035468
Password:2fpkrjmhr5
Funda?

| TheLegion a răspuns:

Incearca Microsoft Security Essentials detecteaza pe loc orice fisier si il elimina daca dai eleminare fisier.

| aBunnyMind a răspuns:

Instaleaza versiunea trial kaspersky pure daca ai 1 GB ram sau incearca avira premium security suite tot trial seteaza-l bine cu heuristic la maxim si dai scan la terminare te duci in carantina si stergi tot de acolo ( daca e ). daca nici asa nu merge descarca malwarebytes anti-malware si la sfarsitul instalari asigura-te ca ai bifat launch malware bytes antimalware si update malwarebytes antimalware dai un full scan si la sfarsit deschizi log-ul de scanare si dai remove la toti virusi care ia gasit... daca nici cu astia 3 nu scapi de el (foarte putin probabil ), reinstaleaza windowsu (dar nu il reinstala daca nu esti sigura ca acela a fost cu adevarat un virus si nu fals positive ) incearca si Microsoft security essentials e un antivirus bun si aproape la fel de puternic ca kaspersky ( nu-l instala daca nu ai windows original). daca nici asa fi sigura ca nu ai nici un virus. ci doar o pacaleala a nod-ului. bafta, funda?

| Bisquit_3690 a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator numai ca imi aparea pe C si pe D un New Folder care de cate ori il stergeam dupa ce dadeam un refresh aparea din nou...eu am formatat si am instalat din nou sistemul de operare

| George15 a răspuns:

Reformateaza calculatorul...sau poate anti-virusul nu-i destul de bun...schimbati-l!