| UltraLex a întrebat:

Salut care este cea mai buna si rezistenta metoda de printare a unui tricou?
Printul digital sau serigrafica...sau alt ceva?
Vreau sa printez un tricou alb cu un desen cu linii foarte multe si fine si nu vreau sa existe acel aspect cauciucat si sa reziste in timp
Sxista vreo metoda?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| MayhemChimera a răspuns:

Buna.Cea mai bună este serigrafia, dar din păcate serigrafia se face doar pe o cantitate mare de tricouri, motivul ar fi folosirea unei plăci unde este de obicei refăcut manual un imprimeu în relief ca mai târziu după ce s au creat destule tricouri acesta să nu mai poată fi folosit.O a două tehnică, destul de ieftină este folosirea unei foi termocolante.Să stii ca ce găsești la librarii nu este deloc de calitate, așa ca îți recomand să mergi la un magazin specializat unde îi vei arăta imaginea persoanei care se ocupă de imprimări.Eu am imprimat câteva tricouri în acest fel si este foarte ok. Sper ca te am ajutatwinking

1 răspuns:
| BlackCat13 a răspuns:

Exista o hartie pe care printezi ce vrei, apoi imprimi pe tricou cu fierul de calcat.