| marianpurdea a întrebat:

Salut, e un risc mare sa iei HIV sau alte boli de genul de la frizerie? Si cum trebuie sa procedam?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un risc, cel mai simplu sa refuzi sa se foloseasca lama, desi nu cred ca mai se foloseste la vreo frizerie.

| sierra1 a răspuns:

Dacă mergi la o frizerie jegoasă, neautorizată cu tot feleul de suspecți pe post de clienți, da, e mare riscul.

Cum procedezi? Du-te la alta

| GabiDumitrescu a răspuns:

La cit a ajuns sa coste un tuns, riscul e sa dai bani ca prostul degeaba. Cu vreo 150-200 de lei iti iei o masina de tuns decenta si te tine macar vreo 4-5 ani...

| MihaiMB a răspuns:

Asta este calea cu un risc cel mai mic din ce am văzut, însă cel mai bine este ca instrumentele folosite acolo să fie dezinfectate de fiecare dată, ca să elimini riscul.