| beneamin a întrebat:

Salut se apropie ziua de nastere a unei fete speciale in viata mea (nu imi este iubita) as vrea sa o surprind cu un cadou special sa ma tina minte... m-am gandit sa iau un buchet de 19 trandafiri si ince ceva... dar nu mai am nici o idee

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca vrei sa te tina minte, i-ai ceva ce dureaza. Un lantisor, un ceas, o bijuterie.

Florile si parfumurile, fetele nu prea te tin minte pentru asta. Am primit si flori si parfumuri la viata mea. Mi-am serbat ziua si am facut cinste in fiecare an si sincer, dupa ce au trecut anii nu imi mai amintesc cine mi-a adus flori. Si chiar am primit unele buchete foarte frumoase. La fel si cu parfumurile. Dupa patru, cinci ani, nu imi mai amintesc cine, ce parfum mi-a adus. Florile ofilite si sticlele goale de parfum se arunca intotdeauna.

Insa cand ma uit in caseta cu bijuterii si vad o anumite bijuterie imi amintesc imediat de la cine a fost.

Incearca totusi sa ii iei o bijuterie care ii place. Poti inventa un motiv pentru care sa mergi intr-un mall sau intr-un magazin, ca trebuie sa ii iei unei alte prietene sau unei verisoare ceva de genul o bijuterie si vezi pe ce ii cade ochii, iar apoi cand ai timp intoarce-te si cumpara-i acel ceva, daca este in bugetul tau evident.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

19 trandafiri ROSII!
Trebuie, intr-adevar, sa fie o fata foarte speciala pentru tine!
Eu zic ca, mai frumos cadou nici nu trebuie, eventual insotit de o imbratisare, un sarut, o cina romantica...
winking

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Ia-i un parfum șmecher
Ai putea sa ii iei un plus dar e cam mare(fata)
Poti sa ii iei o rochie(pe care să o poarte si unde ieșiti voi în oraș sau la party) ar merge si pantofi dar nu prea știi mărimea
Ai mai putea să îi duci un tort făcut special cu amintiri ale voastre

Succes