| Iancuboss a întrebat:

Salut! Sunt clasa a 8a recent din cauza unei probleme am avut scăzute 3 puncte la media de la puratare restul anilor am avut numai 10 pot da la liceul militar?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, a picat liceul militar, din cauza note de la purtare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

ATENTIE.

Violetta te minte cu nerușinare.

"să fi obţinut la purtare, în ciclul gimnazial, media generală de minimum 8 (opt);"

Extras din lege.

https://lege5.ro/......-4958-2004

Te rog sa o întrebi tu de ce te minte cu NERUȘINARE. Că eu când am mai întrebato mi-a dat ignore.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Crezi ca numai pe tine te ignora? E ignora pe toti care o critica. Se crede desteapta pamantului, dar da raspunsuri de sta pisica in coada.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Uite in linkul alaturat ai informatia (desi este mai veche, nu cred ca s-a schimbat ceva) ca media generala pe anii din gimnaziu 8, iti da sansa sa mergi unde doresti.

https://lege5.ro/......-4958-2004
De asemenea am vazut niste discutii pe forumuri mai actuale unde era acelasi subiect si multi confirmau ca se accepta si cu media generala pe anii de gimnaziu 8.
Multa bafta,

| Anonimul151 a răspuns:

Ca sa intri la liceul militar e neaparat nevoie sa au media 10 la purtare. Altfel nu vei putea intra acolo.

| suntserios a răspuns (pentru Anonimul151):

Ești sigur sigur sigur sigur?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonimul151):

Gresit. Ai ramas cu cunostintele inaine de revolutie.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu, raspunsul meu nu este eronat. Cunosc foarte bine cum era inainte de revolutie.

| Anonimul151 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Asta e treaba ta. Dar nu trebuia să spui că am
" cunoștințe inainte de revoluție ". Poate ca nu am dat un răspuns corect, dar se întâmplă să greșim, sau sa nu știm 100% răspunsul corect.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Anonimul151):

Si eu cu ce am gresit? Am spus asa cum era si este situatia. Ma refeream la cunostintele tale despre nota la purtare cu care se intra la liceul militar, nu la altceva.

| LisaJulie a răspuns:

Dar poți dacă ai avut minim 8 la purtare