| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut, sunt la Obor și vreau sa ajung la Pipera cu metroul! Schimba magistrala la piață Victoriei dar nu știu dacă trebuie și peronul

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Schimbi stația (urci pe scări).

| 0RASPUNS0 explică (pentru mihai69):

Cum sa schimb statia dacă sunt la metrou poate schimb magistrala

| mihai69 a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Fiecare magistrală are câte o stație.
Deci e logic: dacă schimbi magistrala, schimbi și stația. Victoriei1 - Victoriei2. Ce e așa complicat?

| mont a răspuns:

Da, schimbi la victoriei, urci scările și iei metroul de la celălalt peron, e pe dreapta imediat cum urci scările. O sa vezi și pe metrou ca scrie directia Pipera.

| 0RASPUNS0 explică (pentru mont):

Nu ma minți?

| mont a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

De ce as minții? Ce as avea de câștigat? Nu e greu, poți întreba acolo pe cineva eventual dacă nu ești sigur(a).