| AditaaF a întrebat:

Am două problemuţe:
1.Mai demult mi-am dat Monitorul cu un spray de curăţat şi l-am lăsat aşa vreo oră. După o oră,când m-am uitat la el, apa intrase in el.Este vreo şanşă ca el să işi revină? Ce ar trebui să fac?
2.Intr-o zi am schimbat un Hard-Disk la Pc,L-am montat tot Doar ca un cablu atingea cooler-ul procesorului,atunci fratele meu a băgat un cuţit ca să scoată cablul de acolo,şi o rotiţă la cooler s-a rupt,iar de atunci nu s-a mai învârtit.L-am desfâcut şi l-am uns cu ulei de mecanisme fine, dar degeaba. Trebuie unul nou? P.S.:E un model mai vechi.
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| هوراس a răspuns:

Da, ai putea să iei un cooler nou. nu, monitorul din păcat nu are șanse să-și revină, va trebui să cumperi unul nou.

| AditaaF explică (pentru هوراس):

Incă o chestie. De unde gasesc cooler pentru AMD Sempron Processor LE-1200 de 2. 11GHZ.Că e cam vechi.

| هوراس a răspuns (pentru AditaaF):

Nu contează că este vechi. procesorul tău are socket AM2, deci, va trebui să îți cauți un cooler compatibil cu acest socket. caută pe aici: http://www.pcgarage.ro/coolere/filtre/compatibilitate-socket-amd-am2-da/?

| AditaaF explică (pentru هوراس):

Mersi.

| هوراس a răspuns (pentru AditaaF):

Nu ai de ce, ți-ai găsit ceva pe gustul tău?

| AditaaF explică (pentru هوراس):

Nu.

| هوراس a răspuns (pentru AditaaF):

Mai caută și pe alte site-uri happy

15 răspunsuri:
| Mediocre a răspuns:

Cu monitorul a patit-o si soramea. Se vedeau niste pete pe ecran... era mai luminat acolo unde intrase apa. Dupa cateva saptamani au disparut. thinking

| AditaaF explică (pentru Mediocre):

La mine incă sunt.

| Mediocre a răspuns (pentru AditaaF):

A intrat multa apa?

| AditaaF explică (pentru Mediocre):

Destul. Colţul jos din dreapta e negru, Şi mai am pete pe jos si pe sus.

| Mediocre a răspuns (pentru AditaaF):

Ai rabdare, o sa dispara ele.

| AditaaF explică (pentru Mediocre):

Am stat cam vreo 2 ani laughing Şi nici gând să dispară.

| Mediocre a răspuns (pentru AditaaF):

Auci...pai nu cred ca mai ai vreo sansa...; s

| AditaaF explică (pentru Mediocre):

Nici euwinking

| nyko98765 a răspuns:

Bro cu monitorul daca e cu pasma pune-l o noapte culcat langa soba, calorifer etc. un loc cald si e posibill sa iasa, si cu pc-ul nu mai baga cutitul in el laughing si da nu stiu daca trebuie alt rocesor dar daca merge eu zic sa il ti pe asta si cand nu mai merge iti cumeri altul. Bafta!