| JaguarSType a întrebat:

Am nevoie de un pic de ajutor! Vreau sa calculez ceva dar nu prea ma pricep si nu prea imi iese! Vreau sa strang incepand de pa 15 Septembrie cate 2 lei pe zi pana pe 25 Decembrie. Dar fara sambate si duminici! Deci cat a-s putea strange pana atunic? Va rog sa ma ajutati ca eu am incercat sa calculez dar nu reusesc...

6 răspunsuri:
| zaratu a răspuns:

150 de lei deoarece ai 2 lei pe zi a cate 5 zile pe saptamna timp de 15 saptamani

| Borcanelul a răspuns:

148 lei

| pinkyliciouz a răspuns:

149 lei ai starnge

| pinkyliciouz a răspuns:

149 lei ai stange

| matrix100 a răspuns (pentru pinkyliciouz):

Daca el strange 2 lei pe zi inseamna ca o sa stranga o suma para de bani iar raspunsul tau e impar

| pinkyliciouz a răspuns:

Da ai dreptate din neatentie 148 lei ai stange