| Marius1553 a întrebat:

Am o intrebare.
Mi-am luat laptop (Lenovo g510) si nu stiu cum sa ma conectez la wifi am am -router configurat- am instalat driver dar nu prea stiu.
Va rog, daca puteti sa ma ajutati. DAU FUNDA. sad

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ok. ce sistem operativ folosesti?

| Marius1553 explică (pentru gelu1970):

Am Windows 7 pe 64 bit

| gelu1970 a răspuns (pentru Marius1553):

Sub router trebuie sa ai o eticheta cu numele routerului si apio cu pass. trebuie sa ai wifi de la laptop aprins si sa cauti numele routerului. te descurci? de asemenea trebuie sa ai un led la router unde scrie WIFI si care trebuie sa fie de culoare verde, adica aprins. intelegi?

| Marius1553 explică (pentru gelu1970):

Da,am sub router eticheta numele, e TP-LINK. dar nu stiu cum sa activez wifi pe laptop.

| gelu1970 a răspuns (pentru Marius1553):

In partea de sus a tastelor trebuie sa ai o tasta cu un avion, mode avion. daca apesi acea tasta trebuie sa ti se deschida un meniu intre care activarea wifi. spune daca merge.

| Marius1553 explică (pentru gelu1970):

Am gasit butonul dar daca apas pe el nu se intampla nimic. straight face

| gelu1970 a răspuns (pentru Marius1553):

Marius1553 parerea mea e ca driverul wifi nu e actualizat sau din optiunile de energie care vin in general in laptopurile Lenovo, wifi e dezactivat. putem vorbi pe mess in seara asta? de asemenea e posibil ca driverul wifi sa nu il ai instalat deloc. daca ai o adresa de mess scrie un mesaj privat si pe la ora 21 aproximativ intru si o sa rezolvam problema.

| luckkky a răspuns:

Unele laptopuri au un buton de on/off pentru wifi, undeva pe latura din fata cred, poate are si al tau si este pe off