| mihaimmm a întrebat:

As dori sa imi spuneti si mie cum sa configurez un router wireless tp-link tl-wr740n pentru a conecta 2 pc-uri, mentionez ca le-am fixate pe amandoua pe automatic IP, pe unul am Windows 7 iar pe celalalt pe care vreau sa il conectez am Windows XP

3 răspunsuri:
| kingD0G a răspuns:

Poi iti trebuie 2 cabluri crossover 2 capete le pagi in router, iar celelalte 2 in PC.
Dupa care ii faci setarile pe oricare PC cu CD-ul primit, faci acolo setarile si dupa ai sa ai internet mereu pe ambele PC-uri

| mihaimmm explică (pentru kingD0G):

Pai am bagat cablurile si nu stiu ce setari sa fac, m-am uitat in cartea de la router si nu imi spune decat cum sa il instalez, m-am gandit ca e de la cablu dar l-am bagat pe cel pe care aveam deja net si a mers fara probleme, deci ori e din pc ori din router...

| kingD0G a răspuns (pentru mihaimmm):

Tu in CD-ul primit odata cu routerul vei avea si nsite instructiuni intr-un format PDF, instaleaza abdobe flash player pentru a deschide acel fisier, si daca nu stii asta e, cheama un prieten care se pricepe.