| eunumberone a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca pot sa conduc cu categoria A2 un Suzuki GSF 400, sau alt model de motor asemanator la sunet, pentru ca ma intereseaza ceva sa sune la fel de misto! Dati exemple de motoare care se pot conduce cu A2 si sa sune ca GSF 400! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa conduci daca se incadreaza in aceasta categorie, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Deci motocicleta nu trebuie sa aiba puterea motorului mai mare de 35 kW si greutatea mai mare de 175 kg, acestea sunt cele 2 caracteristici tehnice luate in considerare pentru categoria A2.

| eunumberone explică (pentru Ioandelasal):

Asta stiu dar...eu nu stiu daca modelul care l-am mentionat se incadreaza si de asta cer intrebarea si daca nu se incadreaza vreau sa stiu alte modele care se incadreaza in aceste 2 caracteristici dar sa se auda la fel de frumos

| Ioandelasal a răspuns (pentru eunumberone):

Uita-te pe internet, la cele doua caracteristici tehnice si afli daca se incadreaza.
Cat priveste sunetul nu pot sa-ti raspund, nu m-au interesat si nu ma intereseaza motocicletele.
Poate o sa-ti raspunda unul care se pricepe si cunoaste motocicleta respectiva.