| Julean_Catalin_1969 a întrebat:

Aseara mi-am uitat te; efonul in taxi. Am sunat la dispecerat doamnele niste "scumpe" ce au fost m-au repezit. As vrea sa stiu daca imi pot recupera telefonul. Am acte de provenienta tot. Si stiu ca dupa mine au mai urcat 3 baieti in taxi. Presupusii norocosi. Mai am ceva sanse? Sa emrg la politie sa dau o declaratie sau sa merg la compania de unde am telefonul si sa il detecteza prin gps(e posibils a nu vrea). ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa-l recuperezi daca baietii ori soferul l-au gasit si l-au predat la politie ori la firma de taxi.
Te poti duce la firma de telefonie si sa-i rogi sa te ajute, de asemenea si la firma de taxi.
Politia nu se ocupa cu gasirea obiectelor pierdute, doar cu cele furate.

| Julean_Catalin_1969 explică (pentru Ioandelasal):

Am sunat la politie si au zis ca in cazul dat trebuie sa astept 10 zile. Daca nu il recuperez in 10 zile au zis sa depun o plangere si demareaza o ancheta. Multumesc pentru sugestie si maia stept si alte pareri.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Julean_Catalin_1969):

Da, o plangere pentru insusirea bunului gasit.