| GoGo23g a întrebat:

Salut TPU

Daca am o masea aproape jumatate din ea nu mai e.
trebuie sa ma duc sa mi-o scoata? nu exista alta solutie
Nu ma doare de loc.dar arata urat.

Alta solutie exista in afara sa mi-o scoata?
MS

Răspuns Câştigător
| lavinutsa a răspuns:

Trebuie scoasa.
se poate infecta, exista si riscul asta dar iti poate creste carne peste ea si sa te doara, asa pentru 30 de minute fa-ti curaj si du-te la doctor:* gandeste-te ca o faci pentru tine sa-ti fie bine.

3 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Daca radacina nu e afectata, se poate "imbraca". (de regula majoritatea medicilor stomatologi opteaza pentru salvarea unui dinte sau masele).
Mergi la stomatolog si respectivul iti va spune daca trebuie extrasa ori nu.
Bafta.

| Smiley97bla a răspuns:

Păi,mai bine du-te la dentist şi îţi va spune el ce e de făcut.
Aşa eşti sigur/ă că ai consultat un specialist.

O zi bună happy!

| DonT a răspuns:

Problema e ca, daca nu e intreaga si sanatoasa poate cauza infectii urate, afte etc. Mai bine scoate-o.