| 10han a întrebat:

Daca te pune cineva sa zici fotbal si tu zicand se intelege fiotbal.De ce se intelege fiotbal? Sau in loc de hol tu zici hiol.De ce se aude asa? Te poate dezavantaja lucrurile acestea in viata daca esti si rarait? Daca vorbesti asa poti sa te angajezi ca politist sau in cadrul armatei?

1 răspuns:
| Ungur_Andreea_1995 a răspuns:

Da. Aceasta e o problema de dictie. Daca esti de la tara sau stai in compania celor de la tara poti sa le iei accentul. Trebuie sa inveti bine si nu te incurca in viitor acest accent poate doar psihic ca altii vor rade dar cu vointa se poate corecta.