| Adyy5 a întrebat:

Deci...acum cateva luni am avut paduchi, am luat de la scoala. Bunicii mei au cheltuit multi bani ca sa ma scape de ei si de atunci n-am mai avut...pana astazi cand in timp ce ma jucam cu o suvita o colega a observat unu mare pe firul de par si l-a scos.In pauza m-a verificat si n-a gasit decat matreata.Acasa m-am facut cu pieptene des pentru oua/paduchi, dar nimic.Acum parca simt ca ma mananca, dar cred ca e posibil sa fie din cauza stresului.E posibil sa am desi n-am gasit?

12 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Am vazut un articol care indica folosirea alcoolului medicinal pulverizat in pat si in casa, in general, apoi, spalarea zilnica, schimbarea tuturor hainelor zilnic, este adevarat ca si stresul ulterior va mai exista o vreme, dar sigur scapi de belea! Asta este! Nu te uita in gura celor ce te blameaza! Important este sa vrei sa scapi si de realitate si zici ca ai scapat, dar si de stresul obsesiei care este infernal, dar trebuie cu RABDARE depasit!
Este o realitate!

| BlackRose03 a răspuns:

Hei. happy
Cel mai posibil s-a urcat pe firul de par tot de la scoala, in acel moment. Daca era mare ai fi avut mai multi.Ai spus ca n-ai gasit nimic, nu-ti fa griji.Dar incepe sa vi cu parul prins la scoala si fereste-te de colegi.

| BlackRose03 a răspuns:

La 19 ani vorbesti ca si un copil de 5 ani.Sunt de acord cu cea care a pus aceasta intrebare, esti neinformata si parca putin prea laudaroasa pentru cunostintele tale care par a fi egale cu 0.
Vi aici sa judeci, dai un raspuns de 2-3 randuri in care nu ajuti cu nimic cu greseli gramaticale si cand iti dau un raspuns care ar fi trebuit sa-ti inchida gura te mai obosesti sa raspunzi cand de fapt doar te faci mai mult de ras.
De la scoala paduchii se iau usor, poti lua si din autobuz, spatii publice, de la amici sau alte persoane.Mai bine de jumatate din populatia acestei lumi a avut cel putin o data in viata paduchi, si nu toti cei care au avut sunt saraci fara loc de munca ce traiesc prin canale fara posibilitatea de a se ingriji.
Cat despre matreata...nu-ti fa griji, aceasta poate fi cauzata si din cauza unui scalp uscat, a unui dezechilibru hormonal sau...stresul.
Nu-ti mai da pe aici cu parerea, ramai singura cu parerea ta fara s-o impui si altora.

| Adyy5 explică:

Negative***

Răspuns utilizator avertizat
| Mircea049202 a răspuns:

Nu ai nimic, stai liniștit. Încearcă sa te speli măcar la 2 zile pe cap, si din cand in cand pune pe cineva din familie sa verifice, pentru siguranța ta. Ai senzația de mâncărime din cauza stresului și gandului tau acolo. Noroc.

| Adyy5 explică (pentru Mircea049202):

Ma spal odata la 2 zile si ma dau si cu preventiv, nu stiu ce as mai putea face...

| Mircea049202 a răspuns (pentru Adyy5):

Nu ai absolut nimic. Nu te mai gândi, din experiența neplăcuta care ai avut'o e normal sa simți mâncărimi care de fapt nu sunt. Cu mintea putem crea ceea ce de fapt nu e. Noroc!