| ionpusca a întrebat:

doresc sa va intreb daca eu, ca proprietar fac 2 cereri una pentru presedintele asociatiei de proprietari si un pentru administrator, in care cer spre exemplu niste lamuriri, iar dansi am inteles ca trebuie in 7 zile trebuie sa-mi raspunda.
Iar dansi nu imi raspund in acest termen ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta si ti-am raspuns.
Poti sa reclami la primarie, la compartimentul/functionarul care se ocupa cu asociatiile de proprietari si apoi la judecatorie.
Termenul de 7 zile este pentru lamuriri in legatura cu calculul cheltuielilor.

| victor30 a răspuns:

Pai ai gasit legea in care scrie ca sunt obligati sa iti raspunda in 7 zile? Nu prea ai ce sa le faci decat sa ii dai in judecata daca tu consideri ca te-au prejudiciat in vreun fel.