| Dariuspopa a întrebat:

In ultimele zile tot circula pe facebook un articol ca si cum ar fi niste chinezi cu o duba neagra care omara copii si le iau organele... multi sunt speriati tot aud vorbe ca unul a fost omorat si e sub pod, multi prieteni de-ai mei cred asta si spun ca e adevarat altii contrazic spunand ca nu...
Este adevarat, spuneti-mi va rog si daca se poate si un link cu adeverinta ca nu este adevarat, celui mai bun raspuns ii ofer funda + vot. Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Daca imi aduc eu minte, a fost un 'zvon' acum vreeo 5 6 ani happy La fel eram speriat, pe atunci eram copil.Dar de fapt ce vorbesc eu? si adult find tie frica sa iesi noaptea afara din casa ca nu stii peste cine dai laughing

| TheAce a răspuns:

Poti sta linistit. Sunt niste mituir facute sa sperie lumea. Linisteste-tehappy

| Claudiu2011 a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc, nu te cunosc dar probabil nu ai mai mult de 14 ani sa crezi treaba asta.(probabil esti la timpul in care tot ce zboara se mananca). Nu te simti jignit nu te-am jignit doar am constatat.Ce spui tu ar insemna ca toata lumea sa stea inchisa in casa si sa nu mai vezi pe nimeni pe afara.

| Dariuspopa explică (pentru Claudiu2011):

Nu mai jignit, chiar mi-a parut bine ca un major zic eu mi-a raspuns la intrebare, faza e ca nu e chiar asa toti de la mine au luat-o razna, cica au sunat unele persoane partintii ca s-ar fi gasit 2 copii morti fara organe sub pod, si tot facebook-ul e plin.

| elyfel a răspuns:

Nu mai crede tot ce zboara.

| JeJeleu a răspuns:

Minciunii...
In fiecare loc se zice mereu de "existenta unei masinii fantoma"
La mine aici era o poveste gen "ambunata fantomă are un doctor nebun si te omoara si iti pastreaza oasele...etc."
Sunt prostii facute din prea multa imaginație
Si daca exista o prostie de genul, trebuie sa fie argumente si poze clare care sa arate asta
Nu ca mi-a venit mie sa inventez ca la subsol sunt fantome, dar nu am nici o dovada clara! Nu photoshop
Mai bine nu mai asculta asemenea prostii
Baftawinking

| monsterRyder a răspuns:

Haha! Daca era asa ceva,era Breaking News, si politistii opreau toate dubele negre.Tu crezi orice de pe cacatul ala de Social Network? Pot sa raspandesc si eu zvonuri ca un terorist a detonat o bomba in centrul Bucurestiului si sa donezi bani in contul meu de PayPal.
Omule, stai calm, daca era adevarat, stirile erau anuntate in secunda 1 si era scandal national si distrugeam Dragonul RosulaughingJust kiddin'.
Nu crede toate rahaturile.
P.S Sunt mafii totusi care fac cacaturi de genul asta, doar celor care stiu prea mult despre ei....si nu lasa urme.

| radumihai1999 a răspuns:

Nu este adevarat. Daca era se auzea in toata tara si mai ales la Tv. Nu te mai lua dupa toate prostiile de pe facebook. Oricine poate sa scrie asta si sa distribuie. Funda?

| jockerass a răspuns:

Zvonul ca traficantii de organe, ascunsi in masini cu geamuri fumurii, ar rapi copiii de pe strada, din Bucuresti sau din Cluj, nu este adevarat. Politia ii anunta pe toti parintii sa nu creada aceste povesti aparute pe retelele de socializare.