| Sintax a întrebat:

Ma aflu in Germania si vreau sa beneficiez de un serviciu de internet dar am următoarele intrebari:
1. Locuința unde stau a fost deconectata de la orice cablu de internet sau telefon. În afară de cablul de curent electric nu mai exista altul.
Nu cunosc limba, dar am vazut pe internet niste servicii de internet care oferă un fel de router cu cartela. Mai exact pachetele de la 1&1.
Am văzut că au o viteza de internet de 100mb/s si trafic nelimitat. E posibil sa nu imi trebuiască nici un fir tras la casa pentru a ma abona la ei?

2. În caz că nu pot la ei, stie cineva alte servicii care nu trebuie sa am fir legat la casa? Nu ma intereseaza pretul.

PS: un tovarăș are internet printr-un router portabil. Il poti baga in priza de la tren si gata, ai net laughing singurul defect este ca are limita de trafic la 20 de gb/luna. Eu caut ceva fără limită.

Va multumesc anticipat pentru răspunsuri.

2 răspunsuri:
| MarinasChristy a răspuns:

De ce nu vrei sa iti tragi fir? montarea ar trebui sa fie gratuita, daca nu singura solutie e sa iti iei modem de la ceva companie de telefonie cu un anumit numar de gb disponibili pe luna. Nu prea exista alta solutie, genul acela de router pe care il are prietenul tau.

| Sintax explică (pentru MarinasChristy):

Nu pot trage fir pentru ca nu stau decat cateva luni aici. Pe urma plec in alt oras si tot asa. Sunt multumi si cu netul prin modem dar as vrea sa stiu daca exista pachete de trafic nelimitat la viteza de 100mb/s. Ma intereseaza mai mult pentru Netflix. Am intrebat ca poate e cineva care stie la sigur unde sa fac abonament. Stii cum e cu limba straina cand nu intelegi, e cam greu sa cauti ceva o oferta la net, eu nici macar nu stiu cate servici de net exista aicihappy