| N0H4CK a întrebat:

Salut, TPU. Mi-am pierdut diploma de bac. Asta ce înseamnă? E ca și cum nu as avea bacul luat? Se poate face cumva alta?

9 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cere un duplicat, omule, dar sa stii pe alta data sa ai grija de actele de studii ca de ochii din cap.

| Iote a răspuns:

Poti sa scoti un duplicat de la liceu. Dar sunt niste proceduri de urmat. Una din ele este declararea pierderii diplomei in Monitorul Oficial. Nu le stiu pe toate. La scoala ti le pot spune.

| emisiunidada a răspuns (pentru Iote):

Pai si te poti angaja unde iti trebuie bac cu duplicatul ala?

| ziftode a răspuns:

Asta inseamna ca trebuie sa te duci la, liceul unde ai dat bacu'
si sa te masochesti in ea de GOD DAMN MF birocratie
pana iti elibereaza alta diploma, si cam atat
e cat se poate de la fel cu faptul ca ai pierdut buletinul nu te face imigrant ilegal, ci doar ca trebuie sa pierzi timpul in birocratia rromineasca, ca sa capeti alt buletin!

| alex15ccc a răspuns:

Ginion! trebuie sa dai bacul din nou. rolling on the floor

https://notariat-tineretului.net/......at-licenta

| DOOOPX a răspuns:

Du-te la liceul de unde ai absolvit si intreaba acolo.
Succes

| N0H4CK explică:

Vă mulțumesc! Mă simt ușurat acum.

| One25 a răspuns:

Trebuie sa o declari pierduta la Monitorul Oficial apoi vei obtine un duplicat de la institutia care ti-a eliberat-o pe prima.

| Nairda777 a răspuns:

Poti sa te duci la scoala(liceul) unde ai absolvit, sa le explici sistuatia si probabil iti vor oferi alta diploma pentru ca in mod normal numele tau e intr-o baza de date cu absolvetii