| xbastanu a întrebat:

Salut tuturor. Peste cateva zile voi avea traseul pentru a obtine permisul de conducere si as vrea niste sfaturi de la cei care l-au dat. Care sunt lucrurile importante care te pune politistul sa le faci? Am mari emotii, deoarece la ultimele 3 sedinte nu m-am descurcat prea bine. Ofer funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| helpme1 a răspuns:

Eu am luat permisul din prima si fara bani, iar la traseu politistul a fost foarte atent la detalii si aici ma refer : semnalizare, incadrarea corecta pe banda si trebuie sa fi foarte atent la ce iti spune. Uneori te poate pune intr-o situatie dificila sa para ca tu gresesti dar daca esti atent si stii sa ii explici ca nu ai gresit isi da seama ca ai invatat bine toata legislatia. De exemplu pe mine m-a pus in dificultate intr-o intersectie unde era cedeaza trecere si urma sa fac la dreapta intre timp trece o masina care era incadrata pe banda a 2a si eu am intrat in accelasi timp pe banda 1 si politistul m-a intrebat de ce nu am acordat prioritate masinii de pe banda a 2a si am raspuns ca nu am incurcat circulatia acelei masini.

| xbastanu explică (pentru helpme1):

In jur de cate minute a durat traseul?

| helpme1 a răspuns (pentru xbastanu):

15 -20 de minute.

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

La parcare e cel mai greu, sunt multe chestii acolo sa te incruce, nu e o parcare obisnuita. Si uneori politistii asteapta si ei niste bani la final, sa te treaca. (100-200EURO)

| AlexanderAlex1 a răspuns (pentru Superior):

Stai frate linistit ca tariful este 400-500 euro.

| suntserios a răspuns (pentru Superior):

Daca esti capabil si conduci bine nu asteapta nimeni nimic