| Doridd a întrebat:

Voiam sa imi cumpar o camera Web, pot lua una oarecare, sau trebuie sa imi iau una care sa indeplineasca anumite conditii. Ce vreau sa zic este ca, orice camera web merge pe orice PC sau sunt anumite criterii prin care se potrivesc cu PC-ul? Multumesc big grin

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Camerele web se conecteaza prin USB, si orice PC are porturi USB. Da, orice camera merge pe orice PC.
Acum depinde de ce calitate vrei, pentru ce vrei sa o folosesti. De obicei cele mai scumpe au calitate a imaginii mai buna (mai multi MP) dar asta nu e neaparat bine, ca daca vrei sa vorbesti pe skype, de exemplu, si netul tau nu duce foarte mult, mai multi Mp inseamna ca o sa ai o calitate foarte proasta a intregii conversatii.
Daca vrei sa te filmezi, sau ai internet bun, mai multi Mp e mai bine.

| Doridd explică (pentru CuriousStuff):

Doar pentru Skype >.> Nu am nevoie de cine stie ce calitate, dar nici sa ma vad in pixeli big grin Ceva sfaturi?; D