| ThatGuy98 a întrebat:

Salutare,am nevoie de niste ajutor cu reinstalarea windows-ului 7. Nu sunt sigur cum sa partitionez hardul in 2 partitii: C:\(cu windowsul) si D:\ (cu alte fisiere) P.S. Vreau sa-l partitionez de la ecranul acela de instalare.
M-am uitat pe youtube dar nu am inteles asa bine. Niste ajutor va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a face mai multe partitii trebuie mai intai sa dai format si sa stergi tot de pe el
dupa care aloci 30gb in C pentru windows sau cat vrei tu
lasi restul hardului nepartitionat si faci partitia cu alte fisiere din windows happy