| cosminel1990 a întrebat:

Salutare am si eu o intrebare, am un calculator Intel(R)CORE(TM)2 DUO CPU E6850 @3. 00GHZ 3.00GHZ RAMI 5 GB PLACA VIDEO NVIDIA210 1GB. hard 80, si unu de 500gb am instalat pe ala de 80 de gb windows 7 ultimate 32bit si se blocheaza mereu chiar si cand vizionez un film el ramane blocat nu mai merge nimic trebuie sai dau restart din buton.MA AJUTATI VA ROG SA REZOLV PLOBLEMA

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai instalat 32bit daca ai 5gb ram?
ce windows ai avut pana acum si pe ce hard?
ai schimbat ramii intre ei, ai inversat sloturile?

| cosminel1990 explică (pentru anonim_4396):

Salut am instalat windows 7 x 32 pe hardu de 80 am inversat sloturile dar degeaba tot asa face, cand instalez windowsu merge bine 2 zile dupa aia incepe sa faca figuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 2,3 zile. ciudat
intrebam de ce ai pus pe 32 de biti pentru ca pe 32 de biti nu vede tot ramul care il ai acolo ci vreo 3, 3gb din 5
ai schimbat sistemul de operare probabil, inainte ai rulat pe unul mai stabil... ori ai instalat un program gen tune up utilities sau antivirus care iti blocheaza sistemul

| cosminel1990 explică (pentru anonim_4396):

Salut am instalat windowsu 7x64 doar pe ala de 500 si merge foarte biine multumesc mult

| ElektroBoom a răspuns:

E probabil ca acel HDD de 80 GB sa fie de viteza mica.Incearca sa instalezi sistemul de operare pe HDDuul de 500GB.

| cosminel1990 explică (pentru ElektroBoom):

am instalat pe ala de 500gb merge mult mai bine dar dupa 2, 3 zile incepe iar sa faca figuri ofi dela placa video?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosminel1990):

De ce ai reinstalat windowsul? ar putea fi de ajutor...
incearca sa pornesti windowsul doar cu hardul de 500gb fara ala de 80 si invers. la fel si la rami, scoate dvd writeru... fa chestiile astea pe rand