| FARASTRES a întrebat:

Salutare.Am si eu o intrebare pentru cei care stiu cum sta treaba.
Sunt al 32-lea pe lista de asteptare la facultate, in spatele meu mai sunt 120. Oare mai am sanse sa intru la taxa dupa redistribuire.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| adyzone a răspuns:

Depinde de facultate si de cat de mare e taxa. Daca ai noroc si renunta 32 de insi, fie din cei de la taxa, fie din cei de la buget, intri. Acum conteaza si cate locuri sunt la facultatea respectiva, daca sunt mai multe de 200 ai sanse foarte mari, daca sunt 100 sau mai putine sansele sunt destul de mici. Trebuia sa spui si facultatea ca sa primesti un raspuns cat de cat sigur.

| FARASTRES explică (pentru adyzone):

Sunt la facultatea de medicina specializarea balneofiziokinetoterapie.Nu stiu daca merita sa mai astept sau sa confirm la Litere unde am fost admis.Ce parere ai mai am sanse? Pacat ca am pus prima optiune la buget si a doua taxa.

2 răspunsuri:
| Neagu_Tib_1993 a răspuns:

La fara taxa sunt putine sanse, dar la cu taxe cred ca o sa intri pentru ca acolo nu prea intra multi ca este platahappy