| McAlleks a întrebat:

Salutare prieteni. Am si eu o curiozitate. Deci in Mai fac 20 de ani iar in urma cu 2 ani mi-a cazut caninul din partea dreapta jos. Curiozitatea mea este: pana la ce varsta mai cresc canini? Imi va mai creste caninul in partea dreapta jos sau nu? Astept un raspuns corect! Dau funda dau tot! O seara buna!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Numai după o examinare detaliată la medicul stomatolog vei găsi raspuns.
Domnul cu tine! Cu încredere adu problema ta înaintea Lui.

| Irinelp a răspuns:

La aceasta varsta nu mai creste nici un dinte doar la stomatolog sa iti puna altul artificial.

| mititelumarius a răspuns:

Oprirea Dezvoltarii Dintilor:
incisivi centrali: 7 ani; incisivi laterali: 8 ani; CANINI: 11 ani;
primii premolari: 11 ani; urmatorii premolari: 11-12 ani;
primii molari: 6-7 ani;
a doua grupa de molari: 13 ani;
a treia grupa de molari: 17-30 ani.