| ooOOMrDibbsOOoo a întrebat:

Salutari la toti, am si eu inca o intrebare, nu cred ca a-m incadrat-o bine, dar sa incep...

Vineri, am fost pe afara, si am vrut sa ma uit inspre stanga, m-am uitat apoi mi-am lasat tot corpu in stanga... si dintr-o data m-am trezit cu fundu pe tibie, rotula era vreo 5 cm scoasa prin picior[durere infernala], am ajuns sambata dimineata la spital, mi-au scos 3 seringi de sange inchegat din genunchi si mi-a pus atela, acum vine intrebarea

Marti a zis ca ma duc la control, o sa mai imi scoata si marti sange?
Ce va trebui sa fac dupa ce imi scoate piciorul din ghips?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai avut fractură deschisă care este extrem de dureroasă.
Este recomandat să faci gimnastică medicală recuperatorie.
Sănătate.
Pa, pa.

| elena a răspuns:

Sa asculti de sfatul medicului si sa respecti intocmai recomandarile sale.

| TiMan a răspuns:

Pai, depinde de gravitatea ranii. Daca mai ai acolo sange, e normal ca o sa-l scoata. Cat despre ghips nu stiu ce sa zic...eu cand am avut piciorul ranit, mi-au scos ghipsul dar a trebuit sa merg inca 2 saptamani cu carje. Oricum, dupa ce mi-au scos ghipsul m-a durut foarte tare (eu fiind obisnuit sa imi fie sustinut piciorul) cateva zile. Nu vreau sa te sperii si...mult norocwinking

| ooOOMrDibbsOOoo explică:

Legiuitoarea, nu mi-a iesit prin piele, adica se vedea o umflatura, nu a strapuns pielea, dar totusi, ma cam sperii de acu ala, avea vreo 8 cm si nu cred ca exagerez...