| skyper07070 a întrebat:

Salutare membri TPU acu 5 saptamani mi-am rupt piciorul (o fractura de tibie ) si am fost operat urmatoarea zi punandumi 2 tije in picior am stat 3 saptamani cu tot piciorul in ghips si 2 cu gipsul de la genunchi in jos. Aveti ideea cat timp mai am de stat cu ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alecsukumidu a răspuns:

Mi-am rupt si eu piciorul o data si mi s-au pus tije si am stai cam 6-7 saptamani.o sa stai cu ghipsul cam 2 saptamani sau poate chiar una. oricum nu te fortabig grin

1 răspuns:
| Florinut1009 a răspuns:

Pai,daca ai 2 tije e fff urat.E naspa, tijele o sa iti stea in picior cativa ani si nu o sa poti face sport de la 3 la 10 ani... TIjele pot fi pe toata viata sau doar pe cativa ani.Vei sta cu piciorul in ghips pe putin 3 luni, cel mult 1-2 ani.Dar va trebui sa te duci la spital din luna in luna sau din 2 in 2 saptamani sa ti'l schimbe