| HunnyBAG a întrebat:

Stecherul incarcatorului de la laptop s a crapt si cand il nag in priza, incarca dar iese un miros urat si se topeste cauciucul si iese unfum/abur habar nam ce, pot sa fac cevasa l repar?

Răspuns Câştigător
| Dangerfull a răspuns:

Nu il mai baga in proza am facut si eu prostia asta ca tot asa ca tine am patit s-a crapat putin si se topea acolo si iesea fum si mi-am ars laptop-ul, pana ii schimbi cordonul sau tot stecherul va trebuii sa nu il mai folosesti.

6 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Stecherul nu are cordon pana la cutia incarcatorului? si acolo are alt stecher.cumperi alt cordon cu stechere, la fel ca asta.

| express11 a răspuns:

Sau schimbi stecherul-se gasesc stechere simple, si il schimbi pe cel stricat.

| SeReNoo a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu te apuci u sa-l repari.
Si nici sa nu-l mai folosesti pe ca face scurt-circuit si s-ar putea sa se duca si laptop-ul.
Intereseaza-te de un electrician sau pe cineva care stie ce sa faca.
Bafta!

| erichlemny a răspuns:

Pai normal daca s-o crapat, iese fum desi nu e recomandat sa folosesti orice obiect electric un jurul unei zone de funm.du-te la reparat

| Madalinqqq a răspuns:

Cumparati alt incarcator, poti sa iti distrugi laptopul!

| Curic_Gabriel_1999 a răspuns:

Da nu mai ai ce sa-i faci ia-ti altul