| Lotte_4915 a întrebat:

Super glue: de ce nu se lipeste de interiorul tubului in care este vandut?

Răspuns Câştigător
| SteauaNordului a răspuns:

Compozitia chimica a lipiciului e de asa natura incat lipiciul se intareste in contact cu oxigenul
sper ca te-am ajutat
pa pa

3 răspunsuri:
| VladConstantin20 a răspuns:

Pentru ca atat recipientul unde se afla este fabricat special dar si deoarece este inchis acolo, fara contact cu oxigenul, deci nu se poate uscahappy

| lylo a răspuns:

Pt ca acel lichid in contact cu aerul se intarestewinking. Funda?

| smecherulxxl5 a răspuns:

Deoarece super glue nu se lipeste de metal.si in interiorul tubului ste fier.si deasupra plastic apoi eticheta.