| Cosminovici18 a întrebat:

Super Glue: de ce nu se lipeste in interiorul tubului in care este vandut?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Pentru ca compozitia chimica a lipiciului e de asa natura incat lipiciul se intareste doar in contact cu oxigenul.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Tubul este ermetic inchis, iar lipiciul se usuca doar in prezenta aerului (din cauza aceasta trebuie sa suflii dupa ce lipesti cevawinking )

| CaTaLiNuTzAaA a răspuns:

Geniala intrebarealaughingUite mi-ai dat ceva de gandit...Chiar nu stiulaughing

| emblem23 a răspuns:

Pentru. ca din cate stiu eu solutia super glue devine lipicioasa cand intra in contact cu aerul, iar tubul fiind ermetic inchis, nici o sansa... funda plz

| Orange09 a răspuns:

Nu este aer in tub.