| robyroby a întrebat:

Am o intrebare destul de stupida. De ce super glue`ul nu se lipeste de interiorul tubului in care se pastreaza?

Răspuns Câştigător
| SnicK a răspuns:

Se lipeste... dar daca nu este inauntru aer ca sa se intareasca... poate sta linistit. ia incearca sa lasi tubu deschis sa vezi ca o sa se lipeasca.

9 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Ca bine zice Vilmaristul laughing)

| vilmaristul a răspuns:

Pai ai gasit super glue in vreun tub?
eu nu, si a trebuit sa cumpar picatura care,
dupa prima folosire, se intareste si nu l mai poti folosi!

| Яùxsi a răspuns:

Buna intrebare laughing

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

De smecher

| dof21 a răspuns:

Pentru ca exista o reactie intre substanta activa din super-glue si aer.

| adydassler a răspuns:

Nu este aer in tub dar daca il lasi deschi o sa se intareascawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e luata de la intrebari fara raspunslaughingmerit funda ca am raspuns corect tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca este un element chimic puternic care intra in reactie cu oxigenul si se intareste instant. Daca ai observat degaja chiar o anumita cantitate de caldura ce-i drept infima.

| Abb a răspuns:

Interesanta intrebarealaughing. cred ca din cauza aerului. odata ce il lasi deschis super glue`ul interactioneaza cu aerul si se lipestebig grin.credlaughing