| Bââzz a întrebat:

Vaa roog din inima sa imi raspundeti. de ce atunci cand vreau sa sun pe cineva pe skype cu video imi spune ca "skype nu poate detecta nici o camera web" si totusi eu am laptop cu camera incorporata. va roog din inima.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Deschide skype-ul, mergi la tools -> Options -> Video settings din General si vezi acolo ce poti sa faci. Daca o vede acolo ar trebui sa o vada si aici.

In cazul in care nu o vezi, mergi in system properties si de acolo la device manager si verifica ca ai driver-ul instalat pentru camera.

De asemenea poti sa iei o alta aplicatie si sa captezi o imagine de pe webcam. Gen yahoo messenger? Sau alta sa verifici ca iti merge camera.

In general skype-ul iti spune prin eroarea aceea ca nu ai camera corect instalata. Asa ca eu as lua in considerare si partea cu system properties.

Daca nici asa nu merge, incearca un windows update si cu putin noroc se va rezolva de la sine.

5 răspunsuri:
| Nustiualtnume a răspuns:

Aiurea.

| NeneaToaster a răspuns:

Incearca alte siteuri care-ti folosesc webcamul. Daca acolo merge, chiar nu stiu. Poate folosesti o chestie pe fundal care-ti folosesti camera si nu poate s-o deschida skypeul, dar nu stiu daca faza asta era la skype sau nu.

| Bââzz explică (pentru NeneaToaster):

Nu am alte site-uri deschise. chiar am inchis toate paginile ca sa vad daca e ceva... dar nu sad ooof nu stiu ce naiba sa mai fac

| Bââzz explică (pentru NeneaToaster):

Aaa si da. nu stiu ce site sa folosesc. >.

| speedgoblin a răspuns:

Daca ai laptop intai de toate porneste webul..ai o combinatie de taste Fn+F6(de exemplu asta este la mine)trebuie sa aiba un desen cu o camera pe el... dupa care o sa faca laptpul un zgomot cum ca a detectat ceva, instaleaza singur webul si dupa ar trebui sa functioneze. daca merge astept fundawinking