| drive a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj la incheietura si vreau sa scriu un citat ceva ce sa scriu sunt fata

6 răspunsuri:
| costin95 a răspuns:

Carpe diem

| minrest a răspuns:

Un motto iti pot recomanda,''ne discere cessa, sapere aude'', in traducere:''nu inceta sa inveti, indrazneste sa intelegi'', dar nu il tatua, ci adopta-l ca deviza personala, ca si mine. E doar o idee. Sarut mana.

| marinelamarin a răspuns:

Mai bine nu iti faci nimic, in viitor vei regreta, si eu mi-am facut 2 pe mana stanga si se vad deoarece sunt destul de mari si acum regret, ma dor, ai putea sa scrii:
-priveste cerul...(regarde le ciel)

-faptele mereu demonstreaza ca vorbele nu inseamna nimic.

-cu totii avem mii de vise

-nu lasa trecutul sa iti distruga viitorul

-mai tarziu e prea tarziu

-TIMPUL VINDECA RANILE

-cred cu tarie ca pierdem pentru a primii ceva mai bun

-iubirea care nu distruce nu-i iubire

sau ai putea sa iti faci un diaman. eu una mi-as scrie la incheietura mainii priveste cerul....Anunta-ma si pe mine ce tatuaj iti faci. funda?

| marinelamarin a răspuns:

Scuze.in loc de ma dor am vrut sa scriu ma rogrolling on the floor)

| ONXJoker a răspuns:

Având în vedere, faptul că poate vrei să iți faci unul permanent (sunt și tatuaje temporare, de asta am subliniat acest aspect al permanenții), care îl vei avea toată viața, eu unu ți-aș sugera ceva care sa te motiveze să mergi mai departe indiferent de starea pe care o sa o ai la momentul respectiv (la urma urmei asta semnifică tatuajul, un anumit mesaj la momentul potrivit).
Se spune că un rege a dat comandă unui giuvaiergiu să-i facă un inel, a cărui vedere să-l înveselească când e trist și să-l întristeze când e vesel. Dacă aducea inelul în două zile, giuvaiergiul primea o mare răsplătire, iar dacă nu reușea, urma să se sfârșească cu el.

Sărmanul giuvaiergiu plecă întristat acasă. Soția văzându-l așa de supărat, îl întrebă care era motivul. Acesta îi spuse toată povestea cu comanda inelului regelui și despre nepriceperea lui de a face asa ceva.

Înțeleapta femeie îi zise: „Fă-i un inel pe care să scrii cuvintele: «Și asta va trece». În momentele de amărăciune, regele va citi cuvintele și se va mângâia că supărarea va trece. În mijlocul vreunui banchet, cuvintele îi vor aminti că bucuriile acestei lumi vor trece."
Totuși rămân la ideea că nu ar trebuie sa îți faci o astfel de inscripție pe piele. Sper să înțelegi cheia mesajul meu. Mersi!

| PinkPanther_3499 a răspuns:

Eu zic ca daca tot vrei sa iti faci tatuaj, ai putea sa iti faci ceva care sa te reprezinte si sa insemne ceva pentru tine