| Cippri a întrebat:

Vreau sa instalez windows si vreau sa stiu care este diferenta intre un DVD bootabil si o imagine ISO pornita cu Run as Administrator?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cu un DVD bootabil instalezi normal, adica dai restart la pc si stergi windows-ul care-l ai si instalezi pe asta nou, pe cand cu imaginea ISO instalezi peste windows-ul care-l ai, iti sunt instalate 2 windows-uri dar tu folosesti unul, iti micsoreaza memoria HDD-ului degeaba... ETC, ETC!

| Cippri explică:

Iti dau funda daca imi raspunzi la intrebarea asta :
Daca tin 2 windowsuri 3luni si in cele din urma ma decid sa sterg unul imi revine memoria HDD?