| nicp a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin curierat rapid. O sa aleg FAN CURIER. Trebuie sa primesc o anumita suma pe acest colet (plata la destinatie). Cum pot primi banii? Are firma de curierat acest tip de serviciu? Mi-i aduce acasa? Trebuie sa precizez un cont in care sa mi-i vireze?

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Fan Curier ai posibilitatea sa trimiti coletul in sistem ramburs, prin urmare contravaloarea sa-ti fie restuita. Eu am apelat la acesta modalitate si banii mi-au fost adusi acasa de cadre cei de la firma de curierat. Poti opta si pentru viramentul bancar, dar esti taxata in plus cu 5 lei pentru aceasta optiune.

daniela
| daniela a răspuns:

De ce nu ii puneti sa vi timeata prin Posta romana cu mandat telefonic... ajunge in maxim 2 ore

| covexrobu a răspuns:

Sa trimiti cu fan curier pentru ca sunt seriosi si coletul ajunge mai repede la destinatie. Costul cu ramburs cu tot este de 25 de lei eu am primit de curand un pachet prin ei. Am mai trimis colete cu TCE Curiero cu ramburs si am dat si contul bancar si nu mi-au virat banii pana cand nu am facut reclamatie la OPC. Am sunat la bucuresti aici la mine ca o sa am banii virati pe cont dar nu au facut nimic pana cand nu am i-am reclamat. SI toate astea dupa ce m-au amanat o luna. Si cu posta este foarte bine si iti transfera banii destul de repede.

| want2bMajestic a răspuns:

Te duci la sediul firmei si o sa primesti banii, adica rambusul... oricum... te anunta ei

| Romania_NextGame_1984 a răspuns:

Am un magazin micut online va spun sincer...
Cargus=mizerie si nervi.
Urgent= Foarte Ok
Fan Courierr= servicii OK doar pentru SRL