| boooooring a întrebat:

Vreau si eu cateva statusuri de dragoste triste. Dau fundita celui ce imi da cele mai multe!

7 răspunsuri:
| love44katyp a răspuns:

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…

Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying

Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!

A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii(caprui, verzi), cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.

fundita! te rooooog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caut jumatatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu…
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi…
. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart…
Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat….
Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE…
Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!
Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există nici o agonie mai mare decât purtând o poveste de dragoste nespusă în tine.* am ascunde lacrimile mele atunci cand spun numele tău, / dar durerea în inima mea este acelaşi stil... :X:X:X :*:*:*winkingwinkingwinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima