| verbal a întrebat:

Vreau sistemul sa se auda 5.1 ( am placa audio 5.1) stiu ca de la placa audio pleaca 3 jack-uri 3.5 dar la sistem sunt decat 2 intrari (mod auxiliar) trebuia sa aiba 3 intrari? sau merge si cu cele 2 intrari (si cum)? ce cablu RCA sau cu jack imi trebuie?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ce model este sistemul tău 5+1?

| verbal explică (pentru Arthur):

Intex IT-5800

| Arthur a răspuns (pentru verbal):

Nu am găsit panoul cu mufele pe nici o poză. Verifică dacă nu ai 6 mufe RCA pentru intrare.

| verbal explică (pentru Arthur):

Are decat 3 si mufa de la DVD

| Arthur a răspuns (pentru verbal):

Trei mufe jack? Atunci ai 6 intrări pentru că fiecare mufă jack este stereo deci 3 x 2 egal 6.