| Slothx a întrebat:

"You are not currently using a display attached to an NVIDIA GPU". Ce trebuie sa fac? Am placa video gtx 1050ti

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

1. Daca e vorba de un desktop, te asiguri ca ai bagat cablul de monitor corect in placa video GTX 1050 Ti (si nu in placa on-board).

2. Daca 1. e facut corect si tot nu merge sau ai un laptop atunci vezi aici: https://www.youtube.com/watch?v=cs5xN9kCS2w

5 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Nu ai pus bine cablul de la monitor la placa video, sa nu il pui la cea on board ca nu o sa mearga. Dupa ce esti sigur ca ai pus bine cablul da restart la pc si va merge(am patit sa pun mufa bine si nu stiam de ce nu arata imaginea pe monitor, si a trebuit sa dau restart dupa a mers). Succes

| Slothx explică (pentru denisTiky):

Mersi mult! Chiar imi pare rau ca m-am repezit sa dau funda altcuiva... te poti considera cel cu funda chiar daca nu te ajuta cu nimic. Scuze si mersi!

| denisTiky a răspuns (pentru Slothx):

Nu-i nimic, se mai intampla (=

| iwefgOficiall a răspuns:

Cred ca trebuie sa resetezi placa de baza sau toata unitatea.
Si cica placile nVIDIA sunt bune!

| Andrei2991 a răspuns:

Esti sigur ca e activata? Daca ai doua placi video, activeaz-o si pe cea Nvidia ca poate nu e activata. Clic dreapta pe My Computer - > Manage -> Device Manager -> Display Adapters -> Si daca iti apare acolo gtx 1050ti, da clic dreapta pe el si apasa pe "Enable". Daca nu apare "enable", inseamna ca placa video e activata. Atunci nu stiu, ia-ti cel mai nou driver pentru modelul tau. Il gasesti pe site-ul lor oficial.