| alexelu54 a întrebat:

am o intrebare: La minecraft incep un singleplayer, si dau deschiderea in LAN(pe laptop fac asta). Dupa aia cand fratele meu vrea sa se conecteze nu ii apare nimic la servere in LAN si nici daca dau conectare directa la ip-ul care mi-l da ( de forma: 0.0.0.0love struckxxxx)
P.S: Am router wirreless si amandoua PC-urile sun conectate la aceeasi retea.
Imi spuneti va rog ce sa fac, ca sa ma pot juca in LAN cu fratele meu?
P.P.S: Dau FUNDA!
! MULTUMESC!

2 răspunsuri:
| EdyJm3k3ru a răspuns:

Deci dai open to lan deschiz serverul si tii minte ultimele cifre dupa doua puncte (Ex: 0.0.0.0:67123) apoi intri pe saitul asta www.arataip.ro ii dai cifrele de acolo (ex: 5.13.83.92 ) si la sfarsitul acestor cifre sa puna ultimele cifre de la hostul tau cu doua puncte in fata (ex: 5.13.83.92:6713) sper ca te-am ajutat

| alexelu54 explică (pentru EdyJm3k3ru):

Am incercat cum zici tu, si cand dau conectare la server(dupa ce am scris ip-ul) imi scrie Connection Refused...Dar mersi oricum