| YoYouYo a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare :

"Daca eu vreau sa deschid in Minecraft SinglePlayer-ul in lan si vad ipul de ex : 0.0.0.0:.... Daca eu ii dau ip-ul prietenului meu el unde da sa se conecteze la MultyPlayer si la Conectare directa? pentru ca am incercat si nu a mers. :-s

Cine imi raspunde detaliat primeste FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| MaximClaudiu a răspuns:

Pentru deschdere in LAN trebuie sa aveti calculatoarele apropiate ca sa se conecteze intre ele... Daca faci asa... prietenului tau ar trebui sai apara in multiplayer IP-ul lumii tale. (La mine mergea)