| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am acest PC:
Placa video Nvidia GeForce 9600 GSO 768MB
Procesor Intel Pentium Dual-Core E5200 2,5GHZ
RAM: 4GB
Windows 7 Ultimate 64 bits
As putea juca Far Cry 4 cu acest pc? Multumesc Anticipat

17 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai putea incerca... desi sansele sint a draq de mici sa reusesti sa il misti in vreun fel - http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=8147&game=Far%20Cry%204
Cred ca o sa il incerc si eu zilele astea, si eu sint curios cum o sa se miste cu i3. Nu m-ar mira sa fie ca la Evil Within, care cerea i7 musai si a mers ca uns cu tot la maxim pe i3 si GTX 750 Ti.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KodrutZ):

Far cry 4 e chiar bine optimizat imi merge pe un hd 6670 ddr5 pe medium cu 30-40 fps.

Cred ca nu am nicio sansa sa il joc pe pc-ul meu.Nu?

| KodrutZ a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Am auzit ca nu prea ar fi bine optimizat deloc. Depinde si la ce rezolutie joci si ce procesor ai.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KodrutZ):

La 1280x1024 ma joc cu un fx 6300, poate te referi la AC unity fiidn un **** de joc neoptimizat

| KodrutZ a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Eh, pai pardon. Ai procesor capabil, placa video e acceptabila totusi, iar rezolutia te ajuta mult. Vezi tu cum se misca la full HD inainte sa zici ca e bine optimizat...winking

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KodrutZ):

Si ce crezi daca aveam un i7 haxwell refresh imi mergea mai bine? nu, mergea la fel.

| KodrutZ a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Daca aveai o placa video mai rasarita mergea mai ok. Oricum, cum ziceam, te ajuta mult rezolutia. Si cu un i5/i7 tot aveai ceva fps in plus. Eu cind am trecut de la x2 4000+ la i3 2120 mi-a cazut fata ce crestere de performanta am avut raminind cu aceeasi placa video.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru KodrutZ):

O sa fie la fel, placa mea video e cu mult sub minimul necesar pentru a juca pe low pe full hd

| edit28 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si eu tot i3 am cu gpu radeon hd 7850 1gb, merge pe low/medium cu putin lag cand zbori sau conduci

| KodrutZ a răspuns (pentru edit28):

Hmmm. Dezamagitor. La ce rezolutie? In principiu GTX 750 Ti-ul e tot cam pe linga 7850. Posibil sa ma ajute PhysX si faptul ca am varianta overclockata destul de serios de la mama ei, dar sigur nu o sa fie mai rapida cu peste 10-15%. Ma gindeam ca la 1280X1024 ar trebui sa curga frumos pe un high, chiar daca nu cu tot la maxim.

| edit28 a răspuns (pentru KodrutZ):

Tot la 1280x1024 joc si eu. Cand am inceput le-am pus pe high si nici nu puteam sa ma misc happy

| THCC a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Nu este adevarat, joc AC unity pe Ultra textures, Ultra settings AA si AO pornite pe 1920x1080 cu 40-80FPS.

| Jipa95 a răspuns:

Nici o sansa. Poate un FC3 la low.

Vorbesti prosti, ai raspuns doar pentru a te baga in seama. Far Cry 3 apropo il joc pe High

| Jipa95 a răspuns (pentru Unknowned):

laughing ma faci sa rad. Cu toaster-ul ala duci tu fc3 la high? laughing)))))))))))))

Campionul zilei? Te cred si eu, site-ul asta nu e pentru intrebari dupa cate se pare mai mult e o pagina pentru chat.