| AlcolicSmile123 a întrebat:

mi-am instalat Need For Speed Most Wanted 2
si imi tot apare eroarea asta: "The procedure entry point_except_handler4_common could not be located in dynamic link library msvcrt.dll." Si eroarea asta imi apare la orice joc pentru calculator care il deschid numai ca apare alta dll si alt point except. Mentionez ca windowsul meu este XP dar i-am schimbat fatada ca intr-unu de Vista adica Tema, Cursoarele, fontul etc. Si poate este un fisier pentru. Windows Vista in calculatorul meu cu windows XP. Nu stiu, voi ce zice-ti accept orice parere. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu-ti merge deoarece jocul are nevoie de direct x 10 pentru a functiona. pe windows xp merge doar direct x 9.
trebuie sa-ti bagi windows vista sau 7.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Zangetsu):

Dar nu pot instala direct x9?

| Zangetsu a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Deci, mai pe scurt: nu merge pe windows xp.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Zangetsu):

Dar nici un joc? Inainte mergea.

| Zangetsu a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Cum adica nici un joc, daca vrei nfs most wanted 2005, ala ar trebui sa mearga.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Zangetsu):

Nu merge nici NFS The Run.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Zangetsu):

Dar la sfarsitul intallului imi cere sa instalez directX11 daca sunt de acord. Sa fiu sau nu? Tu ce parere ai?

| AlcolicSmile123 explică (pentru AlcolicSmile123):

Install-ului*

| Zangetsu a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Degeaba il instalezi, windows xp are suport numai pentru direct x9.

| AlcolicSmile123 explică (pentru Zangetsu):

Da, m-am convins m-am uitat la "system requirments" la most wanted 2 (directX10-11) carbon (9 pe asta merge) the run (10-11).
Ce jocuri cu masini imi recomanzi (tot cu curse dar cu o grafica buna ca NFS)