| Andrei199114 a întrebat:

Care sunt intrebarile la SAMP (Romania Roleplay)? Ma chinui de 1 luna straight face

Definitiile corecte ale termenilor RP, MG, PG, RK, IG, OOC, CK sunt:RolePlay, Metagaming, PowerGaming, RevengeKill, In Game, Out of Character, Character Kill
RealPlay, MultiGaming, PowerGaming, RevengeKill, In Corason, Out of Character, Come Killer
Roleplay, Metagaming, PowerGaming, RealKill, In Game, Out of Car, Character Kill
Ai voie sa folosesti /cad in scopuri personale? Nu, doar daca detin o companie si vreau s-o promovez.
Daca vreau sa-mi vand masina, pot sa folosesc.
Da, daca nu am alte alternative.
Ce este ban-evading? Atunci cand iei ban pe un cont si joci pe altul fara permisiunea unui admin principal.
Atunci cand folosesti programe speciale pentru a te debana singur.
Atunci cand este un admin spec pe tine, si iti dai /q inainte sa-ti dea ban.
In care dintre urmatoarele zone NU se poate comite o activitate ilegala? San News Building, LS Police Department, LS Airport, Ocean Doks, Dealership
San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station
BlueBerry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department
Atunci cand vrei sa lovesti pe cineva, care este cea mai roleplay actiune?/me trage mana in spate si-l loveste pe X in fata si-i rupe nasul si maxilarul.
/me ridica mana dreapta, strange pumnul, il trage in spate si incearca sa-i aplice o lovitura in fata lui X, asteptand reactia lui.
Folosesc comanda /knockout deoarece de asta e aceasta comanda.
Ai voie sa ai mai multe conturi? Da, cate vreau, dar fara sa-mi transfer bunuri unul de pe celalalt.
Doar unul.
Maxim doua conturi.
Este permis BunnyHop-ul pe acest server? Nu deoarece nu exista asa ceva
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede
Da, atunci cand vrei sa scapi dintr-o urmarire sau o altercatie
Daca esti inconjurat de un grup de persoane care te ameninta cu arme cum trebuie sa procedezi? Fac roleplayul pe care-l necesita situatia rolandu-mi frica si eventualele rani.
Dau un /me fuge si scapa de acele persoane.
Incep sa-i injur pe /b ca fac non-rp.
In timp ce te joci pe server zaresti o unitate de politie care circula regulamentar. Este corect sa treci pe langa ea si sa o provoci pentru o urmarire? Da deoarece asa sporesti roleplay-ul si le dai de munca ofiterilor
Niciun raspuns nu este corect, regulamentul nu prevede asa ceva
Nu, regulamentul serverului interzice cu strictete asa ceva
Ai voie sa inseli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)? Nu, este interzis complet.
Doar de masini si case.
Am voie sa-l insel doar de bani, nu de alte bunuri.